dr Grzegorz Śpiewak,

absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania).

Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem, obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady w ramach On-line MA TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach branżowych rankingów popularności.

Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom tej branży. Kierowany przez dr Śpiewaka DOS-TTS jest od 8 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych.

Dr Śpiewak jest członkiem wielu organizacji profesjonalnych, w tym przede wszystkim IATEFL Poland ? Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce, w której pełnił funkcję vice-prezesa i prezesa, a obecnie zasiada w Komitecie Honorowym tej organizacji.

Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także  kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników ?Angielski dla rodziców?, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).